Wczytuję dane...
Model: 13151
Kod producenta: ECO PLANT TROPICAL RIVER
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 5903900046855
Wysyłka od: 14.00 PLN
Credit Agricole

- naturalny mix
- antyglonowy
- płukany
- do dekoracji akwarium 
- jako podłoże akwarium
- bezpieczny


Bezpieczne podłoża marki ECO PLANT czy żwirek z składu kamienia?:
Zwykle żwirki i piaski dostępne w aukcjach pochodzą z składów budowlanych. Jest to główną przyczyną powstawania glonów, umierania roślin i ryb. Powodem tego jest niestałe pH, nieznane związki chemiczne zawarte w żwirku i zasiedlone wirusy, grzyby i patogeny, obecne mimo umycia i wygotowywania przez nieszczęsnego użytkownika. Wystarczy kupić tonę żwiru za dwie stówy i wciskać akwarystom, że to jest żwirek akwarystyczny. Koniec z taką obłudą!

Eco Plant oferuje naturalne żwirki pobierane z środowisk wodnych, dla Twojego akwarium. Żwir ten ma o wiele lepsze właściwości niż budowlany do wyrabiania betonu. Nie powoduje skoków pH, nie zawiera szkodliwych substancji, a jedyne bakterie obecne to bakterie nitryfikacyjne. Ze względu na swoją obojętność dla wody, strukturę, porowatość oraz kolor żwir ma właściwości wręcz "antyglonowe". Nie powoduje powstawania glonów.

Dekoracja czy podłoże główne?
To zależy już od Ciebie. Żwirek świetnie się sprawdzi jako tzw "wyspa" lub rzeka w akwarium. Możesz też użyć go jako podłoże główne.

Nadaje się do sadzenia roślin?
Jak najbardziej. W tym podłożu z łatwością posadzisz rośliny wodne.

Płukać czy nie płukać?
Żwir jest płukany i zasiedlany bakteriami. Niestety w transporcie dochodzi do nieznacznego ścierania się żwirku (kamień ociera się o kamień) powodując nalot, który należy wypłukać.
Płukanie zajmuje niewiele czasu i jest bezpieczne. Pamiętaj aby płukać pod bieżącą wodą o temperaturze lekko ciepłej (letnia woda). Zapobiegnie to nadmiernemu wypłukaniu bakterii. 

Dlaczego po otwarciu paczki żwir jest mokry?
Z dwóch powodów:
1: jest wyjęty prosto z wody i spakowany w podwójny worek. 
2: pozwala to na życie i rozmnażanie się bakterii

Opakowanie: 1kg
Gradacja: 2-8mm

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...