Wczytuję dane...
Model: 13002
Kod producenta: HYDROIDEA ECOGERM STANDARD 25G
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 5906874772515
Wysyłka od: 12.99 PLN
Credit Agricole

Skoncentrowany preparat mikrobiologiczny do stosowania w oczkach wodnych i stawach z rybami. Zawiera wyselekcjonowane i odporne szczepy pożytecznych bakterii oraz enzymy. Oczyszcza wodę i redukuje poziom chlorofilu, poprawia jej klarowność i przyspiesza rozkład odpadów organicznych. Obniża także poziom osadów dennych poprzez redukcję zawartych w nich substancji organicznych w postaci obumarłych roślin, odchodów oraz niewykorzystanych resztek pokarmowych. Poprzez efekt zajętego miejsca hamuje rozwój bakterii patogennych. Przywraca równowagę ekologiczną i przyspiesza naturalne procesy biologicznego samooczyszczania. Likwiduje nieprzyjemne zapachy i przywraca równowagę tlenową w zbiorniku wodnym.

Zalety: 
- W 100 procentach ekologiczny, bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska
- Środek przeznaczony do biologicznego oczyszczania wody w oczkach wodnych z rybami
- Powoduje wzrost przejrzystości wody i likwiduje nieprzyjemne zapachy
- Oczyszcza wodę z zanieczyszczeń organicznych
- Poprzez efekt zajętego miejsca hamuje rozwój bakterii patogennych
- Przywraca równowagę tlenową w zbiorniku wodnym
- Przy regularnym stosowaniu ogranicza rozwój glonów i redukuje poziom chlorofilu
- W 1 gramie produktu znajduje się ponad 3 miliardy pożytecznych i efektywnych mikroorganizmów
- Jedna saszetka zawiera minimum 75 miliardów bakterii
- Pojemność saszetki: 25 gram
- Wydajność: 5 m3 wody

Zastosowanie: oczka wodne z rybami, Koi ponds, kaskady, strumienie, poidełka, duże akwaria słodkowodne.

Sposób aplikacji: nalać do plastikowego pojemnika 5 litrów wody ze zbiornika, rozpuścić w nim zawartość saszetki i rozlać roztwór na jak największej powierzchni wody.

Dawkowanie: dawka początkowa 25g preparatu na 5m3  wody w zbiorniku,  najlepiej po wcześniejszym zastosowaniu startera bakteryjnego EcoGerm Starter. Kolejne dawki podtrzymujące działanie środka: 25g preparatu na 5m3  wody w zbiorniku. Dla utrzymania osiągniętego efektu zaleca się w sezonie stosowanie dawki podtrzymującej 1 raz w miesiącu. Przed aplikacją środka należy wyłączyć lampę UVC. Ponownie można ją włączyć po kilku dniach.

Warto wiedzieć:
- Największą skuteczność działania preparatu EcoGerm Standard osiąga się w wodzie o temp. powyżej 10 stopni Celsjusza.
- EcoGerm Standard powinno się stosować regularnie, po wiosennej aplikacji startera bakteryjnego EcoGerm Starter i po wcześniejszym użyciu EcoGerm Ponds.
- Preparatów mikrobiologicznych nie wolno używać razem ze środkami dezynfekującymi i antybiotykami. Nie należy ich mieszać lub rozpuszczać w chlorowanej wodzie.
- Zawarte we wszystkich produktach z linii EcoGerm bakterie probiotyczne poprawiają kondycję i odporność ryb i innych organizmów wodnych.
- Regularne korzystanie z pełnej gamy produktów z linii EcoGerm to gwarancja czystej i przejrzystej wody przez cały rok.

Polecamy