Wczytuję dane...
Model: 10205
Kod producenta: S - Hydro Japan
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 5901289212410
Wysyłka od: 12.99 PLN
Producent: Eco Plant
Credit Agricole

O roślinie Hydrocotyle Japan:
Roślina zdobyła popularność, dzięki sławnemu akwaryście Takashi Amano. Roślina o wszechstronnych zastosowaniach. Jest jedną z popularniejszych roślin trawnikowych i drugiego planu. Szczególnie polecana początkującym akwarystom, ze względu na dużą wytrzymałość na różne warunki panujące w akwarium. 

Roślina szybko rośnie w dobrych warunkach. Tworzy gęsty trawnik przy wysokim oświetleniu. Przy słabszym oświetleniu, sadzona w kępkach nadaje się na drugi plan. Hydrocotyle'a dobrze radzi sobie po obsadzeniu na np. korzeniach. 

Hydrocotyle'a poradzi sobie również w terrarium o wysokiej wilgotności. Jednakże jej korzenie powinny znajdować się w wodzie. 

Wysokie stężenie żelaza spowoduje czerwone wybarwienie się rośliny. Dlatego polecane jest zastosowanie Neo Tabs Plant K oraz Neo Tabs Plant Tabs do prawidłowego wzrostu. 

Roślinę można łatwo rozmnażać poprzez przycinanie i wkładanie nowych szczepek do podłoża. Podłoże powinno posiadać sporą ilość makro i mikro elementów.

Podczas sadzenia kępy powinny znajdować się w odległości 2,5cm od siebie, aby szybciej rosły. 

Dodatek CO2 i miękka woda będą znacząco przyspieszać wzrost. Roślina ta może szybko rosnąć i będzie wymagać regularnego przycinania, gdy będzie hodowana w odpowiednich warunkach. 

Trudność hodowli:
Łatwa/Średnia

Roślina na plan:
Pierwszy/Drugi

Tempo wzrostu:
Średnie/Szybkie

Oświetlenie:
Średnie ok. 0,5W/l

Zapotrzebowanie CO2:
Niskie 4 - 10 mg/l

Wysokość:
4 - 20 cm

Zbiornik:
Akwarium i Terrarium

Kubek:
6cm

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...