Wczytuję dane...
Model: 12650
Kod producenta: ADA BIO RIO G 1L
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 4537934050031
Wysyłka od: 14.00 PLN
Credit Agricole

Doskonała sterylność i obojętność. 
Chyba nie trzeba nikogo przekonywać o obojętności szkła dla wody. Gdyby było inaczej, akwarium szklane nie mogłoby istnieć. Dlatego wykonanie wkładu biologicznego ze szkła jest jakże prostym i zarazem genialnym posunięciem. 

Wysoka porowatość:
Wkład wykonuje się poprzez obfite zapiekanie szkła. Powstaje wówczas duża ilość mikro porów będących domem dla bakterii.

Różne kształty i wielkość granulek wkładu:
Ten efekt uboczny produkcji wkładu jest jednocześnie bardzo pożądany w celu podniesienia wydajności filtracji. Różne wielkości granulek powodują nierównomierny przepływ wody dając szanse na życie zarówno beztlenowym jak i tlenowym bakteriom. Dodatkowo masa wkładu nie zatyka się i zawsze zapewnia optymalny nieco "chaotyczny" przepływ wody.


Filtracja w Akwarium:

W cyklu obiegu azotu bakterie nitryfikacyjne biologicznie przetwarzają toksyczny amoniak, będący produktem rozkładu nieczystości pochodzących od ryb i gnijącej materii roślinnej, w praktycznie nieszkodliwy azotan. Wewnątrz filtra mikroorganizmy (bakterie nitryfikacyjne i pierwotniaki), zasiedlają powierzchnię materiału filtrującego tworząc powłokę lub błonę. Pochłaniają drobną zawiesinę i cząsteczki koloidalne stanowiące pozostałości jedzenia dla ryb i obumarłe części roślin. Tak więc mikroorganizmy uwalniają akwarium ze zbędnego materiału, poprawiają klarowność wody i neutralizują szkodliwe substancje takie jak amoniak.


Produkty ADA - Aqua Design Amano - to światowej klasy marka stworzona przez akwarystę Takashi Amano, który uważany jest za wpływową osobowość światowej akwarystyki. Znacząco przyczynił się do ukształtowania pojęcia akwarium naturalnego. Jego zbiorniki zachwycają i stanowią inspiracje dla kolejnych pokoleń akwarystów.

Polecamy