Wczytuję dane...

Filtry do Akwarium

Tego typu wyposażenie jest niezbędne w nawet najmniejszym zbiorniku. Filtry do akwarium realizują bowiem cały szereg zadań, bez których trudno sobie wyobrazić prawidłowe funkcjonowanie niewielkiego ekosystemu, w którym żyją Twoje ryby oraz rośliny. Urządzenia odpowiedzialne są przede wszystkim za mechaniczne oczyszczanie wody i usuwanie zalegających w niej odchodów i resztek pokarmowych. Warto jednak podkreślić, że generują także ruch wody, napowietrzają ją, pomagają rozprowadzić substancje odżywcze, a do tego zapewniają doskonałe warunki do rozwoju pożytecznych bakterii nitryfikacyjnych. Zadań tych jest oczywiście o wiele więcej, a wszystko zależy modelu, na który się zdecydujesz.

Dostępne rodzaje filtrów do akwarium

Najpopularniejsze są urządzenia typu wewnętrznego, które zwykle montuje się do szyby zbiornika za pomocą dołączonych do zestawu przyssawek. W naszym sklepie online znajdziesz zarówno proste modele z gąbką, jak i dużo bardziej rozbudowany sprzęt wyposażony w kosze na węgiel aktywny, bio ceramikę i inne media pozwalające regulować parametry wody. Ciekawą propozycją są też akwarystyczne filtry podżwirowe, dzięki którym można skutecznie czyścić podłoże i transportować zalegające w nim substancje w kierunku systemów korzeniowych roślin.

Bardzo często za mechaniczne oczyszczanie wody odpowiadają właśnie urządzenia umieszczane wewnątrz zbiornika, natomiast zewnętrzne filtry do akwarium np. o konstrukcji kubełkowej lub przepływowej, wspomagają procesy biochemiczne. Dzięki takiemu połączeniu możliwe jest zapewnienie egzotycznym rybom i roślinom bardzo dobrych warunków do prawidłowego rozwoju. Swego rodzaju kompromisem pomiędzy produktami do użytku wewnętrznego i zewnętrznego są urządzenia typu kaskadowego. Bardzo łatwo je zainstalować, ale nie nadają się do zbiorników z pokrywą.

Zadbaj o wydajną filtrację w akwarium!

W asortymencie sklepu Dobry Akwarysta czeka na Ciebie o wiele więcej rodzajów urządzeń, w tym rollermaty, skimmery czy lampy UV pozwalające uporać się z zielenicami i chorobotwórczymi bakteriami pływającymi w wodzie. Dysponujemy również szerokim wyborem części zamiennych do filtrów akwarystycznych popularnych producentów. Zainteresowała Cię nasza oferta? Złóż zamówienie, zapewniamy błyskawiczną wysyłkę towaru.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów