Wczytuję dane...

Testy Akwarystyczne

Ryby i rośliny mają specyficzne wymagania pod względem odczynu wody i jej twardości. Popularne neony Innesa i czerwone, skalary i kiryski najlepiej będą się czuć w zbiornikach z wodą miękką i o lekko kwaśnym odczynie, natomiast pyszczaki oraz inne pielęgnice pochodzące z Wielkich Jezior Afrykańskich potrzebują pH na poziomie 8 i więcej, a także o wiele twardszej wody. W kontroli zarówno tych najbardziej newralgicznych parametrów, jak i określania np. stężenia związków azotu, które często są główną przyczyną nadmiernego rozwoju glonów, pomogą Ci różnorodne testy akwarystyczne.

Kluczowa jest precyzja pomiarów, więc asortyment składa się jedynie ze sprawdzonych produktów Zoolek, Tetra, JBL i innych znanych marek. Zamów je w atrakcyjnej cenie w naszym sklepie online!

Testy wody do akwarium słodkowodnego – jakie wybrać?

Niektóre produkty przydadzą Ci się raczej początkowym etapie „dojrzewania zbiornika” lub od razu po jego uruchomieniu, inne natomiast będą nieodzowne przy sprawdzaniu, czy właściwie nawozisz swoje rośliny. Najtańszą opcją do mierzenia parametrów wody w akwarium są klasyczne testy kropelkowe, ale uzyskanie wyniku za ich pomocą zajmuje też najwięcej czasu i wymaga nieco zabawy z probówkami i odczynnikami. W naszym asortymencie znajdziesz m.in. kompletny zestaw testów akwarystycznych Testlab do pomiaru aż 13 wartości, ale możesz też kupić oddzielne produkty Zoolek lub JBL umożliwiające określanie poziomu interesujących Cię pierwiastków.

Paskowe testy akwarystyczne są natomiast dużo wygodniejsze w użytkowaniu od kropelkowych, ale też nieco mniej od nich dokładne. Niektóre z nich pozwalają mierzyć nawet 6 lub więcej parametrów naraz, dużą popularnością cieszą się też rozwiązania stałe marki Seachem. Wystarczy przykleić je do szyby, a będziemy mogli na bieżąco sprawdzać odczyn pH.

Profesjonaliści stawiają z kolei na mierniki elektroniczne. Są one co prawda droższe od swoich odpowiedników w formie kropelkowej i paskowej, jednak pomiar jest błyskawiczny i bardzo prosty do wykonania – łatwiej go powtarzać wielokrotnie w ciągu tygodnia.

Zamów zestaw bądź pojedyncze testy parametrów wody w akwarium i upewnij się, że nic nie zagraża mieszkańcom Twojego zbiornika!

Sortuj według:
Wyświetl po produktów