Wczytuję dane...

Chłodzenie Akwarium

Grzałka to jeden z najbardziej podstawowych elementów wyposażenia zbiornika – to dzięki niej możemy zapewnić właściwą temperaturę wody egzotycznym gatunkom ryb, zamieszkujących w naturze jeziora i rzeki Ameryki Południowej czy Afryki. W wielu przypadkach niezbędne jest jednak również chłodzenie akwarium, zwłaszcza gdy chcemy rozpocząć hodowlę tak wrażliwych na wahania temperatury zwierząt, jak aksolotle meksykańskie.

Jeżeli nie będziemy mieć możliwość uruchomienia chłodziarki podczas letnich upałów, bardzo trudno będzie nam utrzymać optymalną dla płazów temperaturę wody pomiędzy 16°C i 18°C. A warto pamiętać, że nawet dodatkowe 2-3 stopnie robią już wielką różnicę i sprawiają, że nasi pupile stają się w dużo większym stopniu podatni na choroby, a jeśli szybko nie przywrócimy odpowiednich parametrów, przegrzanie może spowodować u nich poważne konsekwencje, łącznie z trwałymi dysfunkcjami organów wewnętrznych. Wentylatory i chłodziarki do akwarium przydają się jednak nie tylko w przypadku hodowli aksolotli, ale również europejskich bądź azjatyckich ryb zimnowodnych oraz stworzeń morskich. Szeroki wybór urządzeń już czeka na Ciebie w naszym sklepie internetowym, czas zapoznać się z nim bliżej!

Profesjonalne chłodzenie akwarium na wyciągnięcie ręki

W asortymencie znajdziesz zarówno przystępne cenowo i moduły chłodzące przeznaczone do montażu na ściance zbiornika, jak i nowoczesne chłodziarki, które automatycznie będą regulować temperaturę wody w Twoim akwarium. Szczególnie komfortowe w użytkowaniu są właśnie te ostatnie urządzenia – wystarczy ustawić odpowiednią wartość za pomocą przycisków w kształcie strzałek. Wszelkie wahania będą niwelowane na bieżąco, ponieważ sprzęt marki Resun, Teco lub Boyu zapewnia nie tylko chłodzenie wody w akwarium, ale w razie potrzeby z powodzeniem spełni funkcję grzałki. Zakup elektronicznie sterowanych chłodziarek to najlepszy sposób na precyzyjną kontrolę temperatury w zbiorniku, polecamy je zwłaszcza pasjonatom hodowli wyjątkowo wrażliwych zwierząt.

Jeżeli nie wiesz, który model wybrać, pomożemy Ci dobrać chłodziarkę do akwarium o dowolnej wielkości. Skontaktuj się z nami, zawsze chętnie doradzamy przy zakupie sprzętu akwarystycznego!

Sortuj według:
Wyświetl po produktów