Wczytuję dane...

Podłoże do akwarium

W skład prezentowanej oferty wchodzą zarówno specjalistyczne substraty, dzięki którym Twoje rośliny egzotyczne będą miały optymalny dostęp do substancji odżywczych, jak i piasek o różnej granulacji. Podłoże do akwarium to fundament Twojego zbiornika, ma więc ogromny wpływ na właściwie każdy aspekt funkcjonowania żyjących w nim organizmów. Przykładem może być tutaj zwykły grys koralowy – w biotopach wielkich afrykańskich jezior Tanganika i Malawi pomoże nam w utrzymaniu pożądanego, zasadowego pH wody, bez którego bardziej wymagające gatunki ryb nie będą skłonne do rozmnażania.

Właściwie dobrany produkt jest również kluczowy dla prawidłowego ukorzeniania się roślin, późniejszego ich wzrostu oraz utrzymywania odpowiednio licznej populacji bakterii nitryfikacyjnych, które odpowiedzialne są za neutralizację szkodliwych dla ryb substancji. Dlatego w naszym sklepie internetowym znajdziesz podłoża do akwariów słodkowodnych, morskich, terrariów i paludariów jedynie od sprawdzonych producentów, którzy nigdy nie zawodzą w kwestii jakości swoich rozwiązań. Pamiętaj, że przy wyborze substratu zawsze możesz skorzystać z naszego profesjonalnego doradztwa. Polecamy je zwłaszcza osobom początkującym – można dzięki temu uniknąć wielu problemów już w trakcie hodowli.

Kompletne podłoża do akwariów słodkowodnych

Oprócz żwirków rzecznych o różnym zabarwieniu oraz mieszanek opartych na piasku bądź grysie koralowym, posiadamy szeroki asortyment gotowych substratów do stosowania w zbiornikach odwzorowujących biotopy tropikalne. Jeżeli marzy Ci się gęsto porośnięte roślinnością akwarium dla ryb z Ameryki Południowej, dobrym wyborem będzie np. specjalistyczne podłoże YOKUCHI Jiban Soil lub JBL Manado Dark. Nie brakuje jednak u nas również produktów o bardziej uniwersalnym zastosowaniu – gdy zależy Ci na tym, aby substrat nie wpływał na zmianę parametrów wody, świetnie sprawdzi się choćby SEACHEM Flourite. To idealne podłoże do akwarium roślinnego, ale z powodzeniem można je wykorzystać również w zbiornikach wielogatunkowych.

Osobną kategorię stanowią dodatki do podłoży stosowanych w akwariach. W sprzedaży posiadamy m.in. tabletki nawozowe oraz preparaty wspomagające rozwój korzeni.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów