Wczytuję dane...
Model: 11079
Kod producenta: YOKUCHI GEN FE 400ML
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 5903137560346
Wysyłka od: 12.99 PLN
Credit Agricole

Żelazo zaliczane do mikroelementów i pobierane jest przez rośliny jako jon Fe2+. Żelazo jest niezbędne do syntezy chlorofilu,  wchodzi w skład niektórych białek i bierze również udział w procesie oddychania komórkowego. Żelazo pod względem mobilności zaliczane jest do pierwiastków pośrednich. Objawy jego niedoboru pojawiają się najpierw na młodych liściach, a z czasem mogą jednak dotyczyć także starszych.

Gen Fe to preparat oparty na organicznych związkach żelaza II-wartościowego o doskonałej stabilności i bardzo wysokiej przyswajalności. Gen Fe znacząco uwydatnia czerwoną i pomarańczową barwę poprzez wspomaganie syntezy antocyjanów i karotenoidów. Nowoczesna formuła preparatu pozwala na jego dozowanie podczas działania oświetlenia, jednak stosowanie preparatu przy wyłączonym oświetleniu daje najlepsze efekty.

Wydajność 40,000l wody:
To świetny wynik. Preparat wystarczy Ci na długo, nawet przy dużej obsadzie roślinami. W akwarium roślinnym 100l wystarczy na 400 dni!

Braki żelaza. Jak rozpoznać?
Prowadzi to do blednięcia zielonego koloru łodygi i liści. Długotrwałe objawy braku żelaza to nekroza nowych liści (czarne plamy i dziury), które dodatkowo będą karłowaciały. Objawy niedoboru żelaza będą najpierw widoczne na roślinach szybko rosnących.

Dawkowanie: 
1klik/100litrów wody dziennie. Dozować najlepiej w pobliżu wylotu wody z filtra. W przypadku dużej ilości roślin należy odpowiednio zwiększyć dawkę nawozu.

Polecamy