Wczytuję dane...
Model: 10589
Kod producenta: SUNSUN HSJ-300
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 5903900047739
Wysyłka od: 15.99 PLN
Credit Agricole

Paludarium. Co to jest?
Nazwa paludarium pochodzi od łacińskich słów palus (bagno, moczary) i arium (zamknięty pojemnik). Paludarium z założenia jest przedstawieniem strefy przejściowej pomiędzy wodną a ziemną strefą wraz z ich mocno zróżnicowaną roślinnością. Ekoton ten pomnaża możliwości dla wystroju i zróżnicowania gatunkowego flory. Efektownie odtworzysz, nazywany w ekologii, Efekt Styku.

Co jest potrzebne?
Z techniki i akcesoriów już nic. Wszystko co potrzebujesz jest w zestawie. Czyli:

- szklany pojemnik
Wysoko-przejrzyste szkło oraz klejenie ich silikonem bezbarwnym w całości oddaje piękno zawartej w nim natury. Szkło jest odporne na stłuczenie, dzięki technice wykonania znane m.in. akwarystom.

- podstawka
Nie martw się o podkład pod zbiornik. elegancka podstawka umożliwia założenie paludarium na każdej szafce.

- oświetlenie
Roślinki potrzebują światła do fotosyntezy. I to jest w zestawie. Mała i dyskretna lampka (tylko 7mm grubości) dostarczy niezbędnego do życia roślin swiatła

- filtr wody
Jest to pojemnik w którym możesz umieścić watę lub gąbkę w celu odfiltrowania wody. Ma to kluczowe znaczenie dla czystości wody oraz dla ewentualie żyjących w niej ryb ozdobnych.

- pompa i wodospad
W zestawie jest pompa. Zasila ona filtr wody oraz ma dodatkowy wylot wody, wyposażony w przeźroczystą rurkę, dzięki któremu możesz stworzyć kaskadę wodną.

Jak się do tego zabrać?
To proste! Zestaw w zasie jest już złożony. Wystarczy, że tylko postawisz na nim lampkę. Reszta, czyli cała zabawa w tworzeniu, należy już do Ciebie. Kup podłoże np: żwir rzeczny (ok. 2kg) wysyp na dno zbiornika. Zbierz kamienie lub kup w sklepie ogrodniczym i zrób z nich dekorację. Roślinki znajdziesz w swoim ogrodzie albo w sklepie (np Obi). wybierz te lubiące wilgoć. Baw się układaj i przesadzaj swoje roślinki wg. własnej wyobraźni. 


Dane techniczne:
- producent: SUNSUN
- nazwa handlowa: Aqua Paludarium
- kod producenta: HSJ-300

- wymiary zbiornika na podstawce: 30x30x34,5cm (szerokość x długość x wysokość)
- wysokość z lampką: 39,5cm

- pobór mocy pompy: 2,5W
- moc oświetlenia: 2,5W
- natężenie oświetlenia: 22500lx
- strumień świetlny: 750lm

Paludarium sprzedawane jest w podwójnym opakowaniu producenta wraz z przekładkami styropianowymi.

Polecamy