Wczytuję dane...
Model: 8675
Kod producenta: Neo Soil Shrimp 3l
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 8809702870148
Wysyłka od: 14.00 PLN
Credit Agricole

Podłoże NEO Soil Shrimp stworzone jest z myślą o idealnych warunkach hodowli krewetek. Podłoże posiada wiele cech, które utrzymuje odpowiednie pH, KH i GH wody. Dodatkowo wspiera wzrost roślin witalność krewetek oraz sprzyja rozwojowi bakterii nitryfikacyjnych. 

Za te atuty odpowiadają specjalne dwuskładnikowe granulki podłoża, które zawierają wewnątrz różne rodzaje gleby.
Granulki pokryte są specjalną spieczona glinką, która uniemożliwia rozpad granulek oraz zapewnia doskonałą ochronę gleby zawartej wewnątrz przez rozdrobnieniem oraz wysokim ciśnieniem panującym w dużych akwariach.  


Doskonała jakość wody poprawia jakość życia dorosłych krewetek i zwiększa wskaźnik przeżycia młodych krewetek tuż po wylęgu oraz podczas wpuszczania do zbiornika nowej obsady krewetkowej czy rybnej. Ponadto, składniki gleby wzmacniają formowanie się i teksturę pancerzyka krewetki.

Gleba tworzy stabilną jakość wody już po 7 dniach od zalania. Ze względu na specjalną strukturę gleby o różnej odmianie, wewnątrz kuleczek, gleba ta ma niższą wagę i doskonały efekt filtra.

Oprócz zmniejszenia wartości pH i twardości wody, gleba ta ma również inne pozytywne właściwości.
Na przykład bakterie są już obecne w glebie, aktywują się, gdy gleba wejdzie w kontakt z wodą. Bakterie przekształcają szkodliwe substancje, które mogłyby zaszkodzić krewetkom czy rybom.

Szybki wzrost bakterii jest możliwy dzięki obecnej wewnątrz kulek podłoża pożywce dla bakterii nitryfikacyjnych tlenowych oraz beztlenowych. Proces dojrzewania akwarium jest znacznie szybszy i stabilniejszy, dzięki tym cechom.
Mikroskopijne otwory w powłoce kulek zwiększają ich powierzchnię, a tym samym zwiększa się siedlisko innych ważnych szczepów bakterii. 

W przeciwieństwie do innych podłoży, NEO Soil Compact ma również działanie adsorpcyjne, zapewniając doskonałą klarowność wody.

Polecamy